Ośmiorniczki dla wcześniaków / Octopuses for premature babies

By | 6/13/2016 12:27:00 PM Leave a Comment
Od jakiegoś czasu dziergam na okrągło i wszędzie gdzie się da ośmiorniczki. Dlaczego?


Bo to taka akcja jest :)
Początek akcji to Dania, więcej informacji uzyskacie pod adresem https://www.spruttegruppen.dk/

Następnie akcja trafiła do Hiszpanii oraz na Ukrainę. Teraz rękodzielnicy/szydełkomaniacy działają w Polsce razem z fundacją "Kochaj mnie ...Po prostu"

Swoją akcję kierujemy do wcześniaków, które leżą w inkubatorach. Te maluszki potrzebują czegoś, co mogą chwytać i przytulać, tak jak to było w brzuszku mamy. Z pomocą ośmiorniczek odciągamy uwagę maluszków od wszelkich kabli i rurek, które najzwyczajniej w świece szarpały i wyrywały sobie. Macki ośmiorniczek są skręcone na wzór pępowiny. Kontakt z ośmiorczniczką daje poczucie bezpieczeństwa potrzebnego po wydarzeniu wczesnego porodu i dyskomfortu spowodowanego licznymi wkłuciami, ostrym światłem i dźwiękiem.

To także nasze wsparcie dla rodziców tych maluszków, którzy widzą, że nie są sami. Mają wsparcie od obcych ludzi w tych trudnych chwilach.

Same ośmiorniczki tworzymy MY-Rękodzielnicy z pomocą wspaniałych licznych pasmanterii, które wspierają nas rabatami na włóczki oraz/lub podarowując nam włóczki.

Koordynatorką na Polskę całej akcji jest wspaniała Joanna Kmieć , która wraz z innymi dziewczynami prowadzą prężnie stronę na facebooku Ośmiorniczki dla wcześniaków oraz prowadzą też grupę Ośmiorniczki dla wcześniaków , do której należy już ponad 2600 dziergających!

Na stronie możecie zobaczyć kto jest darczyńcą, jak dziergamy i do kogo idą ośmiorniczki. Nawet są fotorelacje ze szpitali, gdzie widzimy kochane wcześniaki z naszymi ośmiorniczkami.


Żeby nie było niedomówień:

- ośmiorniczki są wykonane z czystej bawełny!
- wsad ośmiorniczek jest bezpieczny dla dzieci, antyalergiczny!Moje ośmiorniczki
Jedna z pierwszych

Poszłooooooo :)


Wszystko przygotowane jest w taki sposób, żeby ośmiorniczki trafiając do szpitali mogły zostać poddane profesjonalnemu praniu i dezynfekcji.

Dopiero wówczas przekazywane są dla mam, żeby mogły je kilka dni nosić przy sobie. Wtedy ośmiorniczki przejdą zapachem mamy, który jest tak ważny dla każdego maluszka.


 Chcecie POMÓC? WESPRZEĆ akcję?

- można polubić i udostępnić dalej profil akcji na facebooku

- można do nas dołączyć, wystarczy chwila wolnego czasu i troszkę umiejętności. Ważne żeby dołączyć do grupy facebookowej, gdzie są podane dokładne wytyczne jak dziergać, z czego, czym wypłeniać; wszystko to jest ważne ze względów bezpieczeństwa maluchów!

- kontaktowanie się ze szpitalami i zachęcanie do przyłączenia się do akcji, tak by każdy maluszek w całej Polsce mógł dostać ośmiorniczkę!

- wsparcie rzeczowe, finansowe i promocyjne - jesteś właścicielem pasmanterii, sklepu z włóczkami? Możesz dać uczestnikom akcji rabat lub wspomóc nas samymi włóczkami! A jeśli chcesz wesprzeć akcję finansowo na materiały promocyjne, plakaty, ulotki oraz włóczki możesz to zrobić na ZRZUTCE - https://zrzutka.pl/2d49jt


Więcej o Polskiej akcji możecie również przeczytać na blogu Asi http://ajunadesign.blogspot.com/2016/05/osmiorniczki-dla-wczesniakow.htmlPamiętajcie, ze każda ośmiorniczka to jeden maluszek!


AKCJA W MEDIACH:


RADIO ZET

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Osmiorniczki-dla-wczesniakow.-Akcja-wolontariuszy-00023305


TVN24

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/specjalne-maskotki-dla-wczesniakow-w-szpitalach,648755.html


DAMI TV

http://www.damitv.pl/wiadomosci/8639,osmiorniczki-dla-wczesniakow


SUPERSTACJA

http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2016-05-27/osmiorniczki-dla-wczesniakow/


ECHODNIA

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/zdrowie-i-uroda/a/osmiorniczki-wspieraja-bezpieczenstwo-wczesniakow,10064776/


WYBORCZA

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1,35063,20155726,osmiorniczki-dla-wczesniakow-zapach-matki-i-macki-jak-pepowina.html?disableRedirects=true


DZIENNIK ZACHODNI

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/ruda-slaska/a/ruda-slaska-osmiorniczki-dla-wczesniakow,10053000/


FAKT

http://www.fakt.pl/osmiorniczki-dla-wczesniakow


ESKA

http://slask.eska.pl/poznaj-miasto/ruda-slaska-osmiorniczka-zamiast-pepowiny-tak-to-dziala-zdjecia-wideo/193063


NASZEMIASTO

http://rudaslaska.naszemiasto.pl/tag/osmiorniczki-dla-wczesniakow.html


Nowszy post Starszy post Strona główna